![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63fd239cea1bb7814700ce8d_IMG_0021.jpeg)
Τελέστηκε ο Αρχιερατικός Εσπερινός για την γιορτή της Ζωοδόχου Πηγής, από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Τορόντο και Παντός Καναδά κ. Σωτήριο, την περασμένη Πέμπτη 2 Μαΐου. Μετά το πέρας του Εσπερινού ακολούθησε δεξίωση της Ιεράς Μητρόπολης, όπου ο Σεβασμιότατος κ. Σωτήριος τσούγκρισε το πασχαλινό αυγό με τους παριστάμενους, μεταξύ αυτών και ο Γενικός Πρόξενος της Ελλάδας στο Τορόντο κ. Βίκτωρας Μαλιγκούδης και ευχήθηκε στον καθένα ξεχωριστά, Χριστός Ανέστη!
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63fd239cea1bb77b4d00ce8b_IMG_0025.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63fd239cea1bb7f05800ce89_IMG_0027-1.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63fd239cea1bb7e32e00ce8a_IMG_0034.jpeg)
Join Our Newsletter and Get the Latest
Posts to Your Inbox
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.