![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/64076d167d2d23d4c6eab011_63ffbc9b8134bc691653a114_unnamed.png)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63f934939a19823d31a6eca8_unnamed-1024x256.png)
Η εκτελεστική διευθύντρια του GreekTown BIA και πρώην δημοτική σύμβουλος Mary Fragedakis ανακηρύχτηκε η επίσημη υποψήφια του Φιλελεύθερου Κόμματος του Οντάριο για την περιοχή του Τορόντο-Danforth στις επόμενες επαρχιακές εκλογές για το 2022.
Η υποψηφιότητά της ανακοινώθηκε σε μια συνεδρίαση του επαρχιακού κόμματος των Φιλελευθέρων του Τορόντο-Danforth (PLA) στις 17 Μαρτίου, την οποία παρακολούθησαν ο αρχηγός του Οντάριο Liberal Steven Del Duca, η βουλευτής του Τορόντο-Danforth Julie Dabrusin, ο περιφερειακός αντιπρόεδρος του Οντάριο Liberal Party για το Τορόντο Li Koo και η πρόεδρος της PLA Karen Somerville.
Ο αρχηγός των Liberal στην επαρχία του Οντάριο Steven Del Duca χαρακτήρισε την Mary Fragedakis «πρωταθλητή για το Τορόντο-Danforth και για την προοδευτική πολιτική».
και πρόσθεσε ότι η κ. Fragedakis είναι μέρος μιας ομάδας OLP που αποτελείται από 60% γυναίκες.
Ενώ οι επαρχιακές εκλογές απέχουν ακόμη περισσότερο από ένα χρόνο (προγραμματισμένες για τις 2 Ιουνίου 2022), το Φιλελεύθερο Κόμμα του Οντάριο ανακοίνωσε το χρίσμα για την Mary Fragedakis ως υποψήφια για την περιοχή Τορόντο-Danforth και την πρώην δημοτική σύμβουλο Mary Margaret McMahon για την περιοχή Beaches-East York.