Share
Visit Us
email us
CLICK TO VIEW THE WHOLE PUBLICATION ONLINE

Η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Μπέρτο (10'), αλλάη Λαμία έφθασε στην ανατροπή και τη νίκη (2-1) χάρη στα γκολ των Πίτι (21'),Μπερτόγλιο (56') κι έκανε άλμα παραμονής στη Super League. Παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη οιΘεσσαλοί.

Η Λαμία υποδέχθηκε τηνΑΕΛ την Κυριακή (24/2) για την 22η αγωνιστική της Super League, με τους Θεσσαλούς ν' ανοίγουν το σκορ μόλις δέκα λεπτάμετά την έναρξη του ματς.

Οι Φθιώτες, ωστόσο,έφθασαν στην ισοφάριση στο 21' με πέναλτι που εκτέλεσε ο Πίτι, ο οποίος το είχεκερδίσει ύστερα από ανατροπή από τον Καρανίκα ένα λεπτό πιο πριν (20').Μάλιστα, έφθασαν και στην ανατροπή με το γκολ του Φακούντο Μπερτόγλιο στο 56ολεπτό. Έτσι έκαναν άλμα παραμονής στην πρώτη κατηγορία του ελληνικούπρωταθλήματος, αντίθετα οι βυσσινί παραμένουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Η ομάδα της Λάρισας έχεινα πανηγυρίσει τη νίκη πάνω από ένα μήνα, η τελευταία ήταν στις 12 Ιανουαρίου -εντός έδρας - με αντίπαλο τον Απόλλωνα. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη της Λαμίας στατελευταία οκτώ ματς.