![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63fd24595c945e49dc6c9f34_IMG_0007.jpeg)
Την προηγούμενη εβδομάδα η Παμμακεδονική Ομοσπονδία Καναδά, κάλεσε τα μέλη της σε συνεδρίαση, η οποία φιλοξενήθηκε στην αίθουσα της Ομοσπονδίας και ακο-λούθησε το καθιερωμένο κόψιμο της Βασιλόπιτας. Ο πρόεδρος αφού ευχαρίστησε τους παριστάμενους και τους ευχήθηκε Καλή χρονιά, έκανε έναν μικρό απολογισμό των προηγούμενων εκδηλώσεων και δράσεων της Ομοσπονδίας. Ακολούθησε η ενημέρωση για τον σχεδιασμό δράσης την τρέχουσα χρονιά και ακολούθησε μια σειρά τοποθετήσεων και προτάσεων από τα παρόντα μέλη. Ακολούθησε ο αναλυτικός οικονομικός απολογισμός όπου τοποθετήθηκαν αμφότεροι, ο πρόεδρος και οι δύο αντιπρόεδροι της Ομοσπονδίας παρουσιάζοντας τα στοιχεία στους παριστάμενους και στην εξελεγκτική επιτροπή. Στο τέλος της συνεδρίασης το Διοικητικό Συμβούλιο της Παμμακεδονικής Ομοσπονδίας έκοψε την παραδοσι-ακή Βασιλόπιτα για το καλό της Νέας Χρονιάς. Ευχόμαστε σε όλους τους Μακεδόνες συμπάροικους Καλή χρονιά!
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63f670ecb3a8d63dab743dc0_IMG_0005.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63f670ecb3a8d60deb743dc2_IMG_0006.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63f670ecb3a8d69c08743dc1_IMG_0008.jpeg)