Share
Visit Us
email us
CLICK TO VIEW THE WHOLE PUBLICATION ONLINE

Ο Λεβαδειακός πανηγύρισε τεράστιο διπλόστην Ξάνθη χάρη σε γκολ του Ιωαννίδη στο 93', ο οποίος είχε περάσε αλλαγή λίγαλεπτά πριν. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους (49'), δεν δόθηκε ένα στουςΒοιωτούς (61').

Τέτοιες νίκες φέρνουνπαραμονή. Ο Λεβαδειακός ήθελε όσο τίποτα να πάρει τρίποντο σταΠηγάδια με την Ξάνθη και τα κατάφερε με τρόπο ονειρικό. Η ομάδατου Νίκου Καραγεωργίου σκόραρε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά τουΙωαννίδη, ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν και αποτέλεσε τηχρυσή αλλαγή των Βοιωτών.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαντους 20 βαθμούς, ξεπέρασαν τον ΟΦΗ που αύριο (25/2, 17:15) παίζει με τον Ολυμπιακό στο Φάληρο και είναι στο -1 από τον ΠΑΣ Γιάννινα που δοκιμάζεται στο Αγρίνιο (25/2, 19:00)με τον Παναιτωλικό. Όσο για την Ξάνθη,έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει τον Παναθηναϊκό και η διαφορά τους παραμένειστους τέσσερις βαθμούς.

Δικαιολογημένα διαιτητικάπαράπονα για τον Λεβαδειακό. Το πέναλτι που κέρδισε και έχασε η Ξάνθη με τονΝτουρίτσκοβιτς στο 49' ήταν αμφισβητούμενο (εκτελέστηκε δυο φορές), καθώς δενφαίνεται ξεκάθαρα αν κάνει χέρι ο Μητρόπουλος, δεν δόθηκε χέρι του Κασάδο στο61', ενώ τρία λεπτά μετά ο Νανγκίς υποδείχθηκε οφσάιντ σε τετ α τετ με τονΖίβκοβιτς, αλλά καλυπτόταν.