Share
Visit Us
email us
CLICK TO VIEW THE WHOLE PUBLICATION ONLINE

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 τον Παναθηναϊκό στοΟλυμπιακό Στάδιο χάρη στα βραζιλιάνικα γκολ στην αρχή κάθε ημιχρόνου απόΜαουρίσιο (2'), Λέο Ζαμπά (47') και συνεχίζει αήττητος προς την κατάκτηση τουτίτλου. Έσπασε το εντός έδρας αήττητο που διατηρούσε το τριφύλλι.

ΟΠαναθηναϊκός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής της Super League. Ο Δικέφαλος έφυγε με τηνίκη (0-2) από το Ολυμπιακό Στάδιο και οδεύει πρωτοπόρος και αήττητος προς τηνκατάκτηση του πρωταθλήματος της τρέχουσας σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαουρίσιο - οΒραζιλιάνος είχε ανοίξει το σκορ και στο προηγούμενο ντέρμπι της ομάδας του σ'αυτό το γήπεδο, το ισόπαλο 1-1 με την ΑΕΚ - μόλις δύο λεπτά μετά την έναρξη τουπρώτου ημιχρόνου.

Στο αντίστοιχο του δευτέρου χτύπησε ξανά ο ΠΑΟΚ. Οσυμπατριώτης του σκόρερ του πρώτου γκολ του ΠΑΟΚ, Λέο Ζαμπά, με ωραίο πλασένίκησε τον Διούδη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.