Visit Us
email us
CLICK TO VIEW THE WHOLE PUBLICATION ONLINE

Αργά τοαπόγευμα της Δευτέρας θα είναι στην Ελλάδα η εθνική ομάδα στίβου που διέπρεψεστο Ευρωπαϊκό της Γλασκώβης.

Στην Αθήνα επιστρέφει αργά το απόγευμα της Δευτέρας (4/3) η εθνικήομάδα στίβου της Ελλάδος που διέπρεψε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Γλασκώβης το τριήμερο (1-3/3).

Η Ελλάδα κέρδισε 4 μετάλλια στη διοργάνωση, είχε παρουσία σε 9 τελικούς και κατέλαβε την 5η θέση στον πίνακα των μεταλλίων!

Η παρουσία της ήταν από τις καλύτερες όλων των εποχών στηδιοργάνωση και πλέον η χώρα μας μετράει 33 μετάλλια!

Οι πρωταθλητές ετοιμάζονται για την επιστροφή τους και ο ΣΕΓΑΣ με μια ανάρτηση του στα social media έδωσε το σύνθημαγια το ταξίδι της επιστροφής.

Οι Τεντόγλου, Μπανιώτης, Παπαχρήστου, Κυριακοπούλου και οι άλλοι 13 αθλητές-τριες μας επιστρέφουν με χαμόγελαστη βάση τους.