Share
Visit Us
email us
CLICK TO VIEW THE WHOLE PUBLICATION ONLINE

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-0 του Άρη με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο όπου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και έδειξε ότι μέσα στον αγωνιστικό χώρο ήταν η ομάδα που άξιζε όχι μόνο την πέμπτη θέση στο φετινό πρωτάθλημα αλλά ακόμα και την τέταρτη.

Μια δίκαια και σημαντική νίκη με 2-0 επί τουΆρη πήρε ο Παναθηναϊκός το βράδυ του Σαββάτου στο ΟΑΚΑ με τους πράσινους ναείναι μια ομάδα που γούσταρες να τη βλέπεις στο δεύτερο 45λεπτο και με δυοπανέμορφα γκολ από τους Δώνη και Ινσούα.

Το γκολ του Αργεντινού μάλιστα δεν αποκλείεταινα είναι και το πιο όμορφο γκολ της φετινής Super League και είναι κρίμα που τοματς στο ΟΑΚΑ ήταν κεκλεισμένων των θυρών και δεν μπόρεσε να το απολαύσει απόκοντά ο κόσμος.

Μια νίκη που εντός αγωνιστικών χώρων φέρνειτον Παναθηναϊκό στην τέταρτη θέση την οποία φέτος έχει χάσει λόγω του -9 πουέχει από την αρχή της σεζόν και τα οποία τον έχουν φέρει πιο πίσω βαθμολογικά.

Στο παιχνίδι η κάθε ομάδα είχε από έναημίχρονο. Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος όταν είχε και δοκάρι αλλά δενκατάφερε να ανοίξει το σκορ ενώ ο Παναθηναϊκός ήταν κυρίαρχος στο δεύτερο45λεπτο και δεν άφησε περιθώριο στον Άρη που... εξαφανίστηκε από το γήπεδο.