![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63f8f4f144a84d1c10efb7a4_278854600_3301574700167432_4053742409634450925_n.jpeg)
Την περασμένη Παρασκευή, τα Κατηχητικα Σχολεία του Ιερου Ναου Αγίου Δημητρίου της Ελληνικής Κοινότητας Τορόντο , οργάνωσαν την Πνευματική Συγκέντρωση όπως συνηθίζεται πριν την Άγια Του ΧΡΙΣΤΟΥ Ανάσταση .
Μετά την Θεία Λειτουργία , ο Πατέρας Κωνσταντίνος, Διδάσκαλοι , Γονείς/Κηδεμόνες και μαθητές ήρθαν πίσω στην αίθουσα / cafeteria οπου γευτηκαν το νόστιμο νηστίσιμο φαγητό που είχαν ετοιμάσει οι Κύριες της Πρόνοιας. Η αίθουσα γέμισε από τα χαμόγελα των παιδιών και τις χαρούμενες φωνές τους. Στόλισαν τις Πασχαλινες τους λαμπάδες με την βοήθεια των δασκάλων τους και η ημέρα πέρασε πολύ όμορφα. Η Προεδρος της Κοινότητας, κ. Μπεττη Σκουτακη, μοιράστηκε την χαρά της με όλους.
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63ffb96ec316962c62f2e7d7_Screen-Shot-2022-04-16-at-2.20.39-PM.png)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63ffb96ec31696378af2e7d8_Screen-Shot-2022-04-16-at-2.20.54-PM.png)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63f8f4f144a84da0ccefb7a3_278854600_3301574700167432_4053742409634450925_n.jpeg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63ffb96ec316964ad0f2e7d9_Screen-Shot-2022-04-16-at-2.22.08-PM.png)
![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/63ffb96ec3169637e1f2e7d6_278872164_3301574663500769_8336312498354945712_n.jpeg)