Share
Visit Us
email us
CLICK TO VIEW THE WHOLE PUBLICATION ONLINE

Η ομάδα του Λουτσέσκου συνεχίζει απτόητη για τηνκατάκτηση του τίτλου, κυνηγώντας μάλιστα να το πετύχει αήττητη. Ο ΠΑΟΚ δενδυσκολεύτηκε να νικήσει και τον Ατρόμητο με 3-0 χάρη στα γκολ των Ολιβέιρα,Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.

Ποιος θα σταματήσει αυτόν τον ΠΑΟΚ; Παναιτωλικός, Ξάνθη, Λαμία, ΑΕΛ, Λεβαδειακός και ΠΑΣείναι οι ομάδες που απομένουν από εδώ και πέρα για να φρενάρουν την προσπάθειατων "ασπρόμαυρων" προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος χωρίς ήττα!

Ο Ατρόμητος των πολλών απουσιών το πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλάδεν κατάφερε να απειλήσει τον ΠΑΟΚ που έφυγε νικητής από την Τούμπα με σκορ 3-0χάρη στα γκολ του Ολιβέιρα στο 49', του Μπίσεσβαρ με πέναλτι στο 45+3' και τουΣβιντέρσκι στο 81'.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, επιθετικά, στο β'ημίχρονο και στο 72' ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σάκχοφ στον Μπρούνο. Οδιαιτητής της αναμέτρησης έδειξε να συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι στη φάσηπου ίσως να έβαζε τους Περιστεριώτες πιο δυνατούς στην προσπάθεια να κάνουνζημιά στον αντίπαλο. Από εκεί και πέρα, πάντως, η διαχείριση που έκανε ο ΠΑΟΚστο ρυθμό του παιχνιδιού παίρνει πάνω από τη βάση.