![](https://cdn.prod.website-files.com/63f6432e3560920e33f456bf/640768ddb4cc0f56d374f603_63f9306706c41410008b5fe2_191042483_4340643182653533_2052456778052989456_n.png)
Η Ελληνική Κοινότητα Τορόντο δέχτηκε ένα ελπιδοφόρο μήνυμα στη προσπάθεια της ερανικής προσπάθειας να ξεπεράσει τα οικονομικά προβλήματα λόγω πανδημίας.
Η Παρασκευή Αντωνοπούλου, 16 ετών, εγγονή του Γιάννη και της Παρασκευής Αντωνοπούλου, ακολουθώντας τις προσπάθειες του παππού της, συγκέντρωσε από συνομηλίκους φίλους της και συγγενείς, το ποσό των $2,500 το οποίο και παρέδωσε στην ΕΚΤ.
Η ενέργεια της Παρασκευής, εκτός από το ελπιδοφόρο μήνυμα που στέλνει σε όλους μας, αποτελει παράλληλα, παράδειγμα προς μίμηση προς όλους εμάς. Η Παρασκευή Αντωνοπούλου προτρέπει όλους τους συνομήλικους της να βοηθήσουν και να στηρίξουν την ΕΚΤ.
Η ΕΚΤ ευχαριστεί τη Παρασκευή Αντωνοπούλου γιά τη προσπάθεια της.
Εάν επιθυμείτε να βοηθήσετε την ΕΚΤ μπορείτε να το πράξετε μέσω τηε ιστοσελίδας http://greekcommunity.org/Give.aspx ή τηλεφωνείστε στην EKT στο 416-425-2485